Ekologiczne zaproszenia ślubne

Moda na ekologię i życie w zgodzie z naturą staje się coraz popularniejsze i wchodzi w coraz to nowe aspekty życia. Spotkać ją można, chociażby w biznesie ślubnym, gdzie do tej pory liczył się przede wszystkim przepych i elegancja. Jak widać ekologia również może być elegancka i wyjściowa.

zdjęcie eko zaproszenia ślubnego

Zielony ślub?

Najbardziej charakterystyczny przejawem wejścia natury i ekologi do ślubnego światka jest coraz częściej urządzanie ślubów w stylu rustykalnym. Często ten trend mylony jest z weselem w stylu wiejskim, poprzez częste element związane ze wsią i naturą, jednak wesele rustykalne jest znacznie bardziej rozbudowane pod tym względem.

Jego podstawą jest bliski kontakt z ziemią i wszystkim tym, co z niej najlepsze. Odbija się to zarówno na całej aranżacji wesela, które bogate jest w kolory ziemiste, jak również na strojach pary młodej, które są proste i skromne, często ubogacane w świeżo zdobione wianki.

Prawdziwe wesele pod znakiem natury swoją siłę pokazują jednak w detalach, takich jak, chociażby w zaproszeniach ślubnych eko.

Czym są takie zaproszenia?

Tym, co głównie odróżnia zaproszenia ślubne eko, od innych typów zaproszeń, to papier, na którym zostały one wykonane. Zamiast błyszczącego i lakierowanego papieru kredowego wykorzystany został ciemny i chropowaty papier ekologiczny typu kraft, który najczęściej pochodzi po prostu z recyklingu. Takie wykonanie zaproszeń sprawia, że wygląda ono przede wszystkim unikatowo i bardzo wyjątkowo, a dodatkowo ma się świadomość, że jego produkcja wsparła ochronę środowiska.

Comments are closed.