Girlandy ślubne – wszystko, co trzeba o nich wiedzieć

O czym przede wszystkim myślą planujący wesele młodzi ludzie? Oczywiście na pierwszym miejscu stawiają to, gdzie ich uroczystość się odbędzie, jakie będą podawane posiłki czy też jaką orkiestrę zamówią do grania. Rzecz jasna wszystkie te sprawy są bardzo ważne, lecz nie można zapominać także o tym, że uroczystości zaślubin muszą towarzyszyć odpowiednie elementy dekoracyjne. Bez wątpienia bardzo dużą popularnością ostatnimi czasy cieszą się girlandy ślubne. Co powinno się o nich wiedzieć?

Czym są girland ślubne?

Od czego powinno się zacząć zdobywanie informacji w zakresie girland ślubnych? Oczywiście w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, czym one tak w ogóle są i z jakiego powodu cieszą się tak dużą popularnością na weselach i ślubach.

Girlandy to bardzo charakterystyczne ozdoby, które cechują się tym, że można je zawieszać w dowolnym miejscu. Możliwe jest to dzięki temu, że wykonane są na bazie sznurka lub kolorowej, mocnej linki, na którą nawlekane są kolejne części. Z czego może się składać taka girlanda? Możliwości jest bez liku, a najczęściej wykorzystuje się do jej wykonania liście, owoce, oczywiście kwiaty, lecz także papier, bibułkę itd. Wszystko, co ładnie wygląda i może być elementem konstrukcyjnym girlandy.

Gdzie mogą być zawieszone takie ślubne girlandy jako ozdoba? Możliwości są ogromne, ponieważ można z nich wykonać wejście dla pary młodej, pozaczepiać ja na samochodzie, którym młodzi będą się poruszali czy też możliwe jest udekorowanie nimi ołtarzy lub krzesełek.

Jakie są rodzaje girland ślubnych?

Jak można się bez trudu domyślić, na rynku spotkać się można z ogromną liczbą propozycji w zakresie wyglądu i tego, z czego wykonane będą girlandy. Co jest więc dostępnego i spośród jakich rozwiązań można dokonywać wyboru?

Girlandy najlepiej podzielić na 3 rodzaje, czyli na roślinne, które składać się mogą z liści, owoców lub kwiatów. Drugim ciekawym rozwiązaniem są girlandy papierowe, które można formować na wiele ciekawych kształtów. Możliwe są więc papierowe rurki, kwiaty, chorągiewki, a nawet bukiety. Na koniec pozostaje bardzo popularny przed wieloma laty model, czyli girlandy wykonane z balonów. Co ciekawe, moda na takie rozwiązania powoli wraca, więc warto rozważyć je również na swoim ślubie.

Jak wybrać girlandy ślubne?

Jak więc widać, możliwości w zakresie wybrania girland są naprawdę ogromne. Nic więc dziwnego, że tak wiele par młodych zastanawia się nad tym, jak wybrać girlandy ślubne, aby idealnie pasowały do wesela i uroczystości zaślubin. Na co trzeba zwracać uwagę?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą w tym wypadku jest to, aby rodzaj girland był dopasowany do tego,  w jakim stylu będzie zaaranżowany ślub. Nie da się bowiem nie zauważyć, że śluby mogą być organizowane w wielu różnych stylach. Mowa tu jest o stylu rustykalnym, boho, romantycznym czy też wiejskim, tradycyjnym lub nowoczesnym. Każdy z nich charakteryzuje się inną kolorystyką, innymi materiałami czy też nawet samymi elementami dekoracyjnymi. Ważne jest więc to, aby dokonując wyboru girland mieć na uwadze to, w jakim stylu będzie robione wesele.

Comments are closed.