Jak można samodzielnie zrobić oryginalne zaproszenia ślubne korzystając z gotowych zaproszeń ze sklepu?

Czy ślubne zaproszenia kupione w zwykłym sklepie papierniczym, albo zamówione przez internet, można w jakiś sposób samodzielnie ozdobić, by po prostu prezentowały się trochę lepiej? Jak najbardziej. Przy odrobinie inwencji twórczej można otrzymać oryginalne zaproszenia ślubne, które zostaną przygotowania na bazie zwykłych zaproszeń  ze sklepu.

Unikalne zaproszenie – DIY?

Grunt to zgromadzić odpowiednie akcesoria i ozdoby. Przydadzą się tutaj na przykład różnego rodzaju zasuszone kwiaty, trawy oraz listki, świetnie sprawdzi się na przykład eukaliptus, zasuszone kwiaty hortensji. Poza tym potrzebne będą lniane tasiemki albo sznureczki, koronkowe sznureczki, albo jakiekolwiek inne, na przykład zakupione w pasmanterii. Lepiej unikać wstążeczek satynowych, bo zawsze kojarzą się one z najtańszymi na rynku zaproszeniami.

Ozdabianie zaproszeń

Czasami wystarczy przewiązać zaproszenia lnianym sznureczkiem, za który włoży się na przykład zasuszony listek eukaliptusa, albo muszelkę znalezioną na plaży ( świetny pomysł jeżeli ślub odbywa się nad morzem). Taka prosta lecz naturalna ozdoba doda uroku nawet zwykłym zaproszeniem. Jeżeli dodatkowo zaproszenia przełoży się do ładniejszych kopert,  które można przecież kupić oddzielnie, nikt się nie domyśli, że bazą tych pięknych zaproszeń są najtańsze zaproszenia na rynku.

Comments are closed.