Kiedy odpalić zimne ognie podczas wesela?

Wiele par młodych organizując wesele, szuka rozwiązań, które pozwolą urozmaicić ten czas. Jedną z coraz popularniejszych atrakcji stają się zimne ognie, które wyglądają niezwykle okazale na zdjęciach. Jednak wiele par młodych nie do końca wie, jak zorganizować tego typu rozrywkę i kiedy jest najlepszy moment na to. Od czego zatem warto zacząć?

Zimne ognie na wesele – co należy wiedzieć?

Zimne ognie nie są drogie, a pozwalają urozmaicić ten niezwykły dzień w życiu nowożeńców. Odpalanie zimnych ogni kojarzy się większości osób z dzieciństwem, a takie wspomnienia są zawsze przyjemne. Jednak, aby wszystko przebiegło odpowiednio, należy omówić tę chwilę z fotografem i kamerzystą, którzy uwiecznią ten moment na zdjęciach i filmie. Wybierając zimne ognie, należy zwrócić uwagę na ich długość. Oczywiście im dłuższe, tym efekt będzie lepszy. Minimum to 40 cm. Nie wolno zapomnieć także o zapalniczkach, które przecież będą potrzebne do odpalenia większej ilości zimnych ogni. Na około 7 osób powinna być dostępna jedna sztuka, aby odpalanie poszło sprawnie. Naturalnie muszą być one odpalone o odpowiedniej porze, gdy niebo jest już ciemne, ale nie zapadła jeszcze noc.

Jak zorganizować odpalanie zimnych ogni na weselu?

Jak już zostało wspomniane, należy uzgodnić tę atrakcję z fotografem i kamerzystą. Również zespół muzyczny musi wiedzieć, że coś takiego będzie miało miejsce. Wówczas muzycy robią przerwę i zapraszają gości na zewnątrz przed salę. Należy zwrócić uwagę także na porę wydawania posiłków podczas wesela. Bardzo ważne jest dokładne zapowiedzenie zimnych ogni przez wodzireja. Powinien on poinformować, co będzie się działo, gdzie należy pójść i za kim się kierować. Na zewnątrz wszystkim zajmuje się najczęściej fotograf, który odpowiednio ustawia gości i instruuje, jaką pozycję powinni przybrać, aby zdjęcie wyglądało jak najbardziej efektownie.

Jak ustawić gości weselnych do zdjęć z zimnymi ogniami?

Najczęściej fotograf decyduje się na rozstawienie gości w szpalerze. Nowożeńcy stoją na końcu tunelu i po odpaleniu ogni ruszają do przodu wolnym krokiem. W takiej aranżacji można stworzyć piękne ujęcia, które z pewnością będą wspaniałą pamiątką. Podczas przejścia para młoda najczęściej się kilka razy zatrzymuje i w tym czasie może dać sobie buzi lub okazać inaczej czułość. Zimne ognie mogą zostać odpalone także przy pierwszym tańcu. Jednak taką opcję należy uzgodnić z obsługą sali. Światełka podczas pierwszego tańca wyglądają bardzo ładnie szczególnie na filmie. W przypadku mniejszej ilości gości można ustawić gości po bokach pary młodej i wykonać zdjęcie grupowe.

Dlaczego warto odpalić zimne ognie podczas wesela?

Wesele do wyjątkowy dzień w życiu pary młodej i ich gości. Warto, aby każdy zapamiętał ten dzień w najlepszym wydaniu. Każda atrakcja sprawia, że uroczystość jest jeszcze wspanialsza. Zimne ognie są tanie i z pewnością ucieszą każdego. Można odpalić je o każdej porze po zmroku, a więc jest dużo czasu na przygotowanie tej atrakcji. Udział mogą brać dorośli i dzieci, a pamiątka w formie zdjęć czy filmu wygląda świetnie.

Comments are closed.