Jak wybrać fotografa ślubnego?

Każda para zamierzająca się pobrać chce mieć piękne zdjęcia z tego wyjątkowego dnia. Wiele osób nie wie jednak czym się kierować wybierając fotografa, aby uniknąć sytuacji, w której zdjęcia będą wykonane niestarannie, czy po prostu trafi się na osobę której prace nie będą profesjonalne. Na co w takim razie zwracać uwagę wybierając fotografa na ślub?

Przede wszystkim jakość

Niektórzy podczas poszukiwania fotografa pytają przede wszystkim o to ile zdjęć otrzymają. To naturalne, że chce się mieć ich możliwie najwięcej, warto jednak pamiętać, że profesjonalista z pewnością nie odda parze młodej zdjęcia nieostrego czy z niewyraźnymi kolorami. Większość zdjęć zostanie poddana obróbce, jednak nie każde z nich będzie się nadawało do przekazania jako pamiątka z najważniejszego dnia w życiu. To wszystko oznacza, że profesjonalny fotograf ślubny jak ten: https://z-milosci.pl/fotografia-slubna z pewnością część zdjęć odrzuci, a tym samym niekoniecznie będzie mógł oddać parze młodej tysiąc zdjęć.

Podczas rozmowy z fotografem warto zapytać o portfolio, w którym będą zaprezentowane zdjęcia z dotychczasowych zleceń. Wówczas będzie można się przekonać czy sposób robienia i obróbki zdjęć odpowiada oczekiwaniom pary młodej. Dobrze zdecydować się też na sesję narzeczeńską, to kolejna pamiątka, a przy okazji ostateczny sprawdzian umiejętności fotografa.

Każdy fotograf na ślub oferuje parze młodej album z wybranymi najlepszymi zdjęciami. Osoba znająca się na rzeczy z pewnością zaproponuje stosunkowo duży format zdjęć, minimum 20×30 cm. W takim albumie powinny znaleźć się zdjęcia nie tylko z ceremonii oraz przyjęcia weselnego, ale także z domów państwa młodych, gdzie zostały uwiecznione ostatnie przygotowania do tego ważnego wydarzenia.

Comments are closed.