Kiedy składać życzenia Młodej Parze?

Życzenia ślubne są nieodzownym elementem ślubu i wesela, jednak ktoś niezaznajomiony z tym obyczajem, może nie wiedzieć kiedy należy je złożyć, żeby nie popełnić feux pas.

Składanie życzeń – przed czy po ślubie?

Zwyczajowo życzenia dla nowożeńców składa się już po uroczystościach kościelnych, czy w Urzędzie Stanu Cywilnego. Jednak czasami nie ma na to czasu albo miejsca i większość par przenosi tę tradycję na salę weselną. Wtedy też zaraz na początku, po wejściu na salę ustawia się kolejka do Państwa Młodych. Goście wręczają zakupione wcześniej prezenty oraz składają życzenia. Warto pamiętać, że życzenia powinny być krótkie i treściwe, ponieważ wiele osób czeka na swoją kolej i zbytnie rozciąganie tego etapu będzie dla Państwa Młodych po prostu nużące. Jeżeli chcemy dodać coś więcej od siebie, warto to zrobić na piśmie, czyli na kartce z okazji ślubu.

Życzenia ślubne poza uroczystością

Czasami zdarza się tak, że nie jesteśmy w stanie uczestniczyć w ślubie bądź weselu, ponieważ musieliśmy z jakichś powodów odmówić, albo Państwo Młodzi organizowali małe przyjęcie, tylko dla najbliższej rodziny. Wtedy, mimo wszystko miłym gestem będzie wysłanie kartki z życzeniami, albo złożenie ich telefonicznie lub nawet osobiście kilka bądź kilkanaście dni po ślubie. Wraz z kartką można wręczyć mały upominek, ale liczy się wtedy przede wszystkim gest i świadomość tego, że pamiętaliśmy o ich uroczystości i tak ważnym dla młodych ludzi dniu. Na pewno będzie to dobrze odebrane i zostanie im pamiątka w postaci okolicznościowej kartki.

Comments are closed.