Pierwszy taniec – skąd czerpać inspiracje?

Pierwszy taniec to jeden z najważniejszych, stałych punktów każdego przyjęcia weselnego. Młodzi zwykle czują ekscytację, ale też lekkie poddenerwowanie w związku z tym, że zaprezentują swój układ gościom. W ostatnich latach poprzeczka jest bowiem ustawiona bardzo wysoko – zwykły walc to po prostu za mało. Skąd czerpać inspiracje i pomysły, zarówno na pierwszy taniec, jak i jego oprawę muzyczną?

Dobór właściwego hitu

Wybór piosenki, która będzie towarzyszyć młodych podczas pierwszego tańca to nie jest prosty wybór. W końcu jest tak wiele pięknych, miłosnych utworów, czy to polskich, czy zagranicznych. Wiele par ma swoje ulubione piosenki, które kojarzą im się z ważnymi chwilami ze wspólnego życia, jednak nie zawsze dobrze współgrają one z układem tanecznym. Można jednak zrobić kompilację ulubiony piosenek i melodii, co jest doskonałym rozwiązaniem, kiedy planuje się dłuższy i bardziej zróżnicowany układ.

pierwszy taniec nowożeńców

Układ taneczny

Inspiracji co do układu tanecznego najlepiej jest szukać w internecie, na przykład na szalenie popularnym YouTube. To właśnie tam można znaleźć niezliczone wręcz filmiki polskie i zagraniczne, z tanecznymi popisami nowożeńców. Można je z powodzeniem zaadaptować dla siebie, dobierając stopień trudności do własnych umiejętności.

Comments are closed.